Ta strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu mechanizmu cookie w Twojej przeglądarce.
Zobacz jak zmienić ustawienia przeglądarek: 1) Internet Explorer 2) Mozilla FireFox 3) Chrome 4) Safari 5) Opera
------

Wszystkiego Najlepszego !

Szukaj: forum ogrodnicze, kwiaty, rośliny, uprawa roślin, identyfikacja roślin, kwiaty doniczkowe, krzewy, drzewa, iglaki, nasiona nawozy.
Powrót do strony głównej ZACISZE 1
-->

Autor Wątek: Szkodniki ludzkie  (Przeczytany 223 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dz1

• Administrator
  • Aktywny użytkownik
  • Opinia: +9/-0
  • Marzy mi się kurna chata..
Szkodniki ludzkie
« dnia: Październik 31, 2017, 11:50:02 am »
Jak wszyscy, a może tylko ci co posiadają u siebie hortensje wiedzą iż rok w rok ktoś bez serca  kradnie nam hortensje.  Jest to na przełomie października , a raczej w około połowie października. Wycinają te najpiękniejsze pędy, te co maja za rok zakwitnąć. Nie wiemy, jeszcze nie wiemy czy to złodziej '' obcy '' czy może tzw ''swój '' . Wiadomo że wycina. W tym  roku kilka osób już mi zgłosiło ten problem który istnieje od  wielu lat. Zbulwersowany tym, postanowiłem  zgłosić to na policję mailem. Aby podsunęli mi pomysł jak się zabezpieczyć przed tym szkodnikiem.
Poniżej przytaczam maila jaki otrzymałem.

Szanowny Panie

W odpowiedzi na Pana maila z dnia 26.10.2017 roku, Komisariat Policji I w Kielcach informuje, że Policja może prowadzić postępowanie w sprawie o wykroczenie z art. 150 KW lub w przypadku zaistnienia kradzieży z art. 119 KW  po wcześniejszym złożeniu zawiadomienia przez osobę pokrzywdzoną. Ponadto ułatwieniem ujęcia sprawcy jest zabezpieczenie zapisu monitoringu. Oferując dodatkową pomoc możemy dyslokować patrole Policji celem                niedopuszczenia występowania danego zjawiska. Utrudnieniem dla Policji jest to, że teren ogródków działkowych jest zamykany i nie ma możliwości wejścia jak również wjazdu na teren działek.
Sprawa pozostanie w Naszym zainteresowaniu. Zarówno ja jak i patrole będziemy dokonywać częstszych kontroli.

Z poważaniem
Dzielnicowa rejonu osiedla Związkowiec
sierż. szt. Alicja Bartłomiejczak

Myślę że incydent ten, a właściwie nie incydent a coroczna szkoda w jakiś sposób zostanie ukrócona i proceder zakończy się sukcesem.,
Proszę wszystkich  o swoje pomysły jak się zabezpieczyć przed tą kradzieżą
« Ostatnia zmiana: Październik 31, 2017, 11:55:22 am wysłana przez Dz1 »
Pobyt na działce to nie tylko kontakt z przyrodą‘. To również okazja do poznania innych ludzi

Forum Działkowe ''ROD ZACISZE 1''

Szkodniki ludzkie
« dnia: Październik 31, 2017, 11:50:02 am »
Aby dobrze zaplanować sobie prace polowe na swojej działeczce musimy wiedzieć jaka będzie w najbliższym czasie pogoda, znać fazę w jakiej będzie księżyc i nad jakim gatunkiem uprawnym będziemy pracować .Prezentowana tu prognoza pogody oraz faza księżyca na pewno Wam w tym pomoże.

Offline mimi

• Nowy użytkownik
  • *
  • Opinia: +0/-0
Odp: Szkodniki ludzkie
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 02, 2017, 20:39:12 pm »
Policja nie da rady , to dla nich za trudne. Działkowcy też nie złapią tej przebiegłej bestii . A może zastawić jakąś pułapkę , coś w rodzaju wnyków na zwierzynę .  Tak , żeby mu urwało j . . a .

« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 02, 2017, 20:39:12 pm »

Offline Dz1

• Administrator
  • Aktywny użytkownik
  • Opinia: +9/-0
  • Marzy mi się kurna chata..
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 06, 2017, 09:09:19 am »
Policja nie da rady , to dla nich za trudne. Działkowcy też nie złapią tej przebiegłej bestii . A może zastawić jakąś pułapkę , coś w rodzaju wnyków na zwierzynę .  Tak , żeby mu urwało j . . a .

Dla mnie to raczej sprawa poważna a nie żarty. !!!!
Pobyt na działce to nie tylko kontakt z przyrodą‘. To również okazja do poznania innych ludzi

« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 06, 2017, 09:09:19 am »

Vendio

Dodaj: Lubie to! - Udostepnij